NOT KNOWN DETAILS ABOUT INIEKCJE DOSZKLISTKOWE

Not known Details About iniekcje doszklistkowe

Not known Details About iniekcje doszklistkowe

Blog Article

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Szpital św. Wojciecha kontaktował się z tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.

Choroba uszkadza centralny obszar siatkówki zwany plamką, który odpowiedzialny jest za dobre widzenie. AMD występuje w dwóch postaciach: suchej i mokrej (wysiękowej).

Stąd podaje się leki do wnętrza ciała szklistego bezpośrednio – za pomocą strzykawki z igłą. Do takiego leczenia stosuje się substancje przeciwdziałające rozrostowi naczyń krwionośnych czy leki stosowane w przypadku zakażeń.

Zastosowanie do podania leku iniekcji doszklistkowej sprawia, że jego stężenie we wnętrzu gałki ocznej jest większe, niż gdyby zaaplikowano ten sam środek na zewnętrzne struktury oka. Sam zastrzyk zajmuje około two minut, dłuższe są natomiast przygotowania pacjenta do niego.

Terapia laserowa: stosowana szczególnie w leczeniu retinopatii cukrzycowej, zwyrodnienia plamki żółtej oraz innych schorzeń siatkówki, polegająca na uszkodzeniu lub uszczelnieniu nieprawidłowych naczyń krwionośnych.

naczyń krwionośnych. Substancją czynną w preparacie jest aflibercept. W wyniku zastosowania tego leku dochodzi do zmniejszenia obrzęku siatkówki i ochrony widzenia.

O ilości zastrzyków i częstotliwości ich wykonania decyduje nasz lekarz prowadzący. Decyzja ta zapada na podstawie badaia OCT i angio OCT.

Materiały zamieszczone w serwisie Kliniki.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie.

Iniekcje doszklistkowe, w postaci zastrzyków do oka, stosuje się w leczeniu wysiękowej postaci AMD. Wstrzyknięcie do oka preparatów blokujących czynnik wzrostu naczyń – anty-VEGF może zatrzymać proces degeneracyjny.

Zastrzyki są całkowicie bezbolesne gdyż wykonuje się je w znieczuleniu miejscowym. Jednak z uwagi na świadomość na czym polega zabieg część pacjentów może się bardzo denerwować na samą myśl o zabiegu. W takim przypadku warto przed zabiegiem przyjąć lek uspokajający.

Sterydy działają inaczej niż leki anty-VEGF dlatego sprawdzają się w chorobach, w których leki anty-VEGF nie działają lub działają słabiej. Sterydy są np. mało skuteczne w terapii AMD, gdzie głównym sposobem leczenia pozostaje stosowanie leków anty-VEGF.

W naszych terapiach iniekcyjnych wykorzystujemy preparaty anty-VEGF. Zapobiegają wzrostowi nieprawidłowych naczyń krwionośnych w obrębie tkanek oraz cofają obrzęk siatkówki. Nieprawidłowe naczynia krwionośne tworzą się przede wszystkim pod wpływem naczyniowo-śródbłonkowego iniekcje doszklistkowe czynnika wzrostu (VEGF).

Głównym celem podawania leków taką drogą jest osiągnięcie u chorego poprawy widzenia lub zapobieganie pogorszania się wzroku. W przypadku zakażenia w obrębie gałki ocznej iniekcje są stosowane po to, by dotrzeć lekiem jak najbliżej ogniska infekcji.

Wygląda jak kawałek wkładu do automatycznego ołówka, w białym kolorze. Od triamcynolonu różni się tym, że nie powoduje mętów po wstrzyknięciu go do gałki ocznej. Jego działanie utrzymuje się od four do 6 miesięcy.

Report this page